• Hrozba nebezpečenstva v budove školy

V budove školy bola znova nahlásená bomba.

Z tohto dôvodu prosíme, aby ste deti nevodili dnes do materskej školy.

Ospravedlňujeme sa za vzniknuté problémy, ale nemôžeme takúto vážnu situáciu podceňovať.

Ďakujeme za pochopenie.

• Besiedky ku Dňu matiek

• Milé mamičky!

Pozývame Vás na besiedky pri príležitosti Dňa matiek.

Sovičky a Včielky 14. 5. 2024 o 16,00

Žabky a Lienky 16. 5. 2024 o 16,00

Besiedky sa uskutočnia v triedach

• Prevzatie detí

• Milí rodičia! V budove školy bola nahlásená bomba. Deti sú v spoločenskej sále, prosíme, aby ste si ich prišli urýchlene prebrať.

• Sokoliarske vystúpenie

• Dňa 29. 4. 2024 nás navštívil p. sokoliar zo sokoliarskej skupiny Falconarii z Novej Bošácej.

Ukázal deťom sovu plamienku, orla skalného a ďalších dravcov. Porozprával deťom o živote dravcov. Deti mali možnosť pohladkať si sovu a orla.

• Ovčie kiahne

V materskej škole sa vyskytlo ochorenie ovčích kiahní.

Prosíme sledovať zdravotný stav detí.

• Kurz plávania

Materská škola organizuje kurz plávania pre deti z tried Sovičiek a Včielok.

Kurz bude prebiehať od 21. 5. 2024 do 31. 5. 2024 každý deň okrem pondelkov. Cena kurzu je 105 eur /8x60 minút kurzu/. V cene kurzu je zahrnuté: kurz, doprava, úrazové poistenie, občerstvenie.

V prípade záujmu o kurz môžete svoje dieťa prihlásiť u triednych p. učiteliek.

• Tenisový krúžok

Oznamujeme Vám, že z dôvodu nepriaznivého počasia sa zajtra /24. 4. 2024/ tenisový krúžok nebude konať.

• Exkurzia v základnej škole

• Dnes sa boli naši predškoláci, budúci prváci pozrieť, ako to vyzerá v základnej škole v Marianke. Privítala ich p. učiteľka Smidová, ktorá im povedala a ukázala ako to prebieha v prvom ročníku. Deti od nej dostali medaily s Lienkou Školienkou, o ktorej im aj porozprávala.

Predškolákom sa v škole veľmi páčilo a tešia sa už do prvého ročníka.

• Zdravé oči

Na základe spolupráce s Úniou nevidiacich a slabozrakých Vám ponúkame bezplatné a bezbolestné meranie očí detí. Bližšie informácie v priloženom dokumente. zdrave_oci_info.doc

Meranie sa uskutoční dňa 7. 5. 2024 v doobedňajších hodinách. Ak máte záujem o meranie, treba vyplniť tlačivo, ktoré budete mať v skrinke.

• Koncoročné fotografovanie

Dňa 15. 5. 2024 v doobedňajších hodinách bude prebiehať koncoročné fotografovanie triednych kolektívov a fotografovanie na tablo predškolákov.

Cena za spoločnú fotografiu je 2,50 eur.

Predškoláci (sada fotografií + spoločná fotografia) 17,50 eur.

• Jarná brigáda

Oznamujeme Vám, že Upratovanie Marianky s Barbie sa z dôvodu nepriaznivého počasia presúva na 27. 4. 2024.

Stretneme sa o 9,00 na námestí. Upratovať sa bude okolie materskej a základnej školy a natierať preliezky na školskom dvore.

Bude zabezpečené občerstvenie, vrecia a rukavice.

• Barbie upratuje Slovensko

Pozývame Vás pri priležitosti Dňa Zeme na spoločnú akciu, na ktorej spoločne upraceme Marianku.
            Upratovanie sa uskutoční dňa 20.4. 2024, čas bude upresnený.
            Rukavice a vrecia sú zabezpečené.
          • Prerušenie prevádzky počas veľkonočných prázdnin

Pripomíname Vám, že od  28. 3. 2024 do 2. 4. 2024 bude v materskej škole prerušená prevádzka. Nástup po veľkonočných sviatkoch je v stredu 3. 4. 2024.

Prajeme všetkým príjemné prežitie veľkonočných sviatkov v kruhu rodiny.

• Záverečná hodina korčuľovanie

Pozývame Vás na záverečnú hodinu kurzu korčuľovania dňa 22. 3. 2024 10,45 - 11,45 hod.  na zimnom štadióne v Dúbravke, Harmincova 3211/2.

Tím trénerov Športovkovo a kolektív MŠ Marianka