• Prevádzka MŠ počas júla

Oznamujeme Vám, že so súhlasom zriaďovateľa bude prevádzka materskej školy počas júla od 7,00 do 16,00 hod.

Prosíme rodičov, ktorých deti nebudú navštevovať materskú školu počas júla, aby posledný deň v materskej škole vypratali skrinku.

Ďakujeme, riaditeľka a kolektív MŠ

• Kurz plávania

• Deti z tried Sovičiek a Včielok úspešne ukončili kurz plávania.

Nadobudnuté zručnosti využijú počas dovoleniek a prázdninového kúpania.

• Tablo

• Dnes boli budúci prváci odniesť tablo do spoločenského domu, kde si ho môžete pozrieť.

• Platby za stravu

Skontrolujte si prosím platby za stravu, nakoľko p. vedúca jedálne eviduje veľký počet neuhradených platieb.

V prípade ak nebude platba za stravu uhradená do zajtra 16. 6. 2023 do 14,00 nebudú mať deti možnosť byť od pondelka (19. 6. 2023) v materskej škole, keďže im nebude vydaná strava a nemôžu byť v materskej škole bez stravy.

Ďakujeme, riaditeľka MŠ a vedúca ŠJ

• Šarlach

Oznamujeme Vám, že v materskej škole sa objavil prípad ochorenia šarlachu.

Prosíme sledovať zdravotný stav detí.

• MDD

• Deti sa pri príležitosti MDD zabavili so Sašinkou a psíkom Lily.

Za balíčky ďakujeme p. starostke a p. Bubničovi. Kriedové "vajíčka" venovala firma Lunys s. r. o.

• Oznam školskej jedálne

Šeky za stravu sa už nebudú vydávať. Dostanete šek len na réžiu.

Platby za stravu do školskej jedálne môžete platiť prostredníctvom aplikácie Edupage.

Ak máte záujem ďalej platiť za stravu šekom, môžete kontaktovať p. vedúcu jedálne, ktorá Vám šek vystaví.

Ďakujeme za spoluprácu.

• Prerušenie prevádzky v MŠ počas leta

Oznamujeme Vám, že počas leta bude prerušená prevádzka v materskej škole od 31. 7. 2023 do 31 .8. 2023.

V júli bude prevádzka materskej školy v obmedzenom režime (čerpanie dovoleniek pedagogických zamestnacov), deti budú spájané do tried a spální.

Prosíme nahlásiť svoj záujem/ nezáujem o MŠ počas júla u pedagogických zamestnacov.

• Deň matiek - poďakovanie

• Milí rodičia! Chceme sa Vám poďakovať za účasť na besiedkach ku Dňu matiek. Zároveň ďakujeme deťom za ich vzornú prípravu, disciplínu a snahu. Ich výkony Vás dúfame potešili a spríjemnili Vám tento krásny sviatok.

Za účasť a sladkú odmenu pre deti ďakujeme p. starostke Zuzane Ivákovej.

• Pokyny - plávanie

• Milí rodičia Sovičiek a Včielok!

Pokyny na kurz plávania:

Termín konania: 31. 5., 2. 6., 7. 6., 9. 6., 14. 6. 2023 od 11,00 do 13,00 hod. (10 hodín).

Čo dieťa potrebuje: plavky, plaveckú čiapku, prezuvky gumenné, uterák, plavecké okuliare, vrecko na mokré veci, kto môže aj fén - dievčatá. Pitie, ovocie. Všetko zbaliť do batoha.

Bez plaveckej čiapky nemôže ísť dieťa do bazéna! Plavky a uteráky prosíme podpísať!

Peniaze za kurz (120 eur)  prosíme priniesť najneskôr do piatka 26. 5. 2023!

• Besiedka

Pripomíname Vám zajtrajšiu besiedku Sovičiek a Včielok o 16,00 hod. v spoločenskej sále.

Oblečenie prosíme priniesť najneskôr zajtra ráno.

Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa :)

• Prianie ku Dňu matiek

• Všetky kvety do rúk mamy,

skladám ako drahokamy.

Za jej lásku, plnú nehy,

za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť, starosť v hlave,

za dni šťastné, za dni hravé,

za rozprávky nad kolískou,

za to, že vždy stojí blízko.

Všetkým mamičkám prajeme krásny Deň matiek.

Deti a kolektív MŠ Marianka

• Oblečenie na besiedku - Sovičky, Včielky

Prosíme na besiedku ku Dňu matiek zabezpečiť oblečenie pre deti z tried Sovičiek a Včielok.

- dievčatá: biele tričko bez obrázkov s dlhým rukávom, biele pančušky bez vzoru

- chlapci - biele tričko/košeľa bez obrázkov s dlhým rukávom, tmavé nohavice/rifle, tmavé ponožky bez obrázkov.

Oblečenie prosíme zabaliť do tašky s menom.

Ďakujeme za spoluprácu.

• Besiedky ku Dňu matiek

• Milé mamičky!

Pozývame Vás na besiedky ku Dňu matiek.

ŽABKY 16. 5. 2023 o 16,00 hod. v triede Žabiek

LIENKY 19. 5. 2023 o 16,00 hod. v triede Lienok

SOVIČKY, VČIELKY 18. 5. 2023 O 16,00 v spoločenskej sále pri obecnom úrade

• Výlet

• Deti z tried Sovičiek a Včielok sa zúčastnili exkurzie do Starej ľudovej školy v Plaveckom Štvrtku.

Vyskúšali si výrobu nite z ovčej vlny, vyrobili si plstenú gulôčku. Skúsili ako sedeli deti v školských laviciach v minulosti. Písali husími pierkami a tušom, kriedou na bridlicové tabuľky, ktorých výroba bola v Marianke.

Deťom sa exkurzia veľmi páčila.

• Platba za fotografie

Prosíme Vás do piatka 5.5.2023 priniesť peniaze za fotografie (kolektív 2,50 eur, sada predškoláci 17,50 eur).