• Ovčie kiahne

Oznamujeme Vám, že v materskej škole sa vyskytlo ochorenie ovčích kiahní.

Prosíme skontrolovať zdravotný stav detí.

• Platba za fotografie

Prosíme Vás, ak ste nahlásili svoje dieťa na vianočné fotenie, aby ste priniesli peniaze (15 eur, 17 eur foto so súrodencom).

• Vianočné fotografovanie

Ponúkame Vám vianočné fotografovanie pre Vaše detičky, ktoré bude prebiehať v materskej škole 20. 10. 2023 v doobedňajších hodinách.

Cena za sadu fotografií je 15 eur.

Sada obsahuje: 1 x (13 x 18 cm), 2 x (10 x 15 cm) foto celá postava, 1x (13x18 cm), 2 x (10x15 cm) foto portrét a 2x vianočná pohľadnica.

Foto so súrodencom + 2 eurá.

Záujem/ nezáujem môžete nahlásiť u triednych učiteľov.

• Vši v materskej škole

Oznamujeme Vám, že v materskej škole sa vyskytli vši.

Prosíme skontrolovať deťom vlasy.

Dievčatá, ktoré majú dlhšie vlásky musia ich mať upravené v gumičke!

• Pohybová príprava

Môžete svoje deti z tried Lienok, Sovičiek a Včielok prihlasovať na kurz pohybovej prípravy pod vedením p. Pavly Veršovskej.

Bližšie informácie na priloženom plagáte.

Prihlasuje sa priamo u p. Veršovskej.

Po skončení kurzu deti odchádzajú domov, nevracajú sa naspäť do materskej školy.

• Prvý deň v materskej škole

• Brány našej materskej školy dnes privítali veľa detičiek. Staršie deti kráčali do materskej školy s radosťou a úsmevom. Naši najmenší kráčali so slzičkami v očkách, ktoré ich sprevádzali počas celého dňa. Veríme, že čoskoro si na materskú školu, prostredie, nových spolužiakov a pedagógov zvyknú a každým dňom sa budú tešiť viac a viac.

Každé dieťatko je iná osobnosť. Niekomu adaptácia trvá dlhšie. Ale nakoniec to každé dieťatko za podpory rodičov a pedagógov zvládne.

• Výtvarný krúžok

Môžete prihlasovať deti (predškolákov nar. do 31. 8. 2018) na výtvarný krúžok pod vedením p. Inky Berkis.

Kapacita krúžku je 15 detí a po jej naplnení už nebude možné dodatočne dieťa prihlásiť.

• Stretnutie rodičov

Pozývame Vás na stretnutie rodičov:

6. 9. 2023 o 17, 00 hod.  Lienky a Včielky

7. 9. 2023 o 17, 00 hod. Žabky a Sovičky

Prosíme, aby sa stretnutia zúčastnil aspoň jeden z rodičov a bez detí.

• Informácie pre rodičov

• Milí rodičia! Školský rok sa začína 4. septembra 2023

Prevádzka MŠ 7,00 - 17,00 hod.

Kontakty:

MŠ: 0911 916 994, riaditel.ms@marianka.sk

jedáleň: 0903 793 941, jedalen@marianka.sk

Základné informácie pre rodičov:

- deti treba priviesť do 8,00

- v skrinke má mať dieťa náhradné oblečenie, prosíme všetko podpísať.

- dieťa potrebuje papučky (nie šlapky) a pyžamko.

- do MŠ sa nenosí jedlo, pitie ani hračky. Dieťa si môže priniesť plyšovú hračku na spanie.

- ak má dieťa diétu, alergiu na potraviny treba priniesť potvrdenie od odborného lekára - alergológ, dietológ. V prípade ďalších informácií kontaktujte prosím p. vedúcu jedálne.

Prosíme rodičov detí, ktoré nastupujú prvýkrát do MŠ priniesť kópiu kartičky poistenca a  vypísané dokumenty:

tlaciva_-_nove_deti.pdf

vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(2).pdf

Ostatné deti prosíme priniesť vypísané:

vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(2).pdf

suhlas_o_ochrane_osobnych_udajov.pdf

Tešíme sa na detičky :)

Kolektív MŠ Marianka

• Prázdninová prevádzka

Prajeme Vám a Vašim deťom krásne prázdniny.

Prevádzka počas júla od 7,00 do 16,00 hod.

31. 7. 2023 - 31. 8. 2023 prerušená prevádzka!

Prosíme rodičov, ktorých deti nebudú už navštevovať materskú školu, aby vypratali skrinky.

• Šiesta choroba

Oznamujeme Vám, že v materskej škole sa vyskytol prípad ochorenia "Šiesta choroba".

Prosíme Vás, aby ste do materskej školy vodili len deti, ktoré sú úplne zdravé a brali ohľad na ostatné deti a pedaogogických aj nepedagogických zamestnancov materskej školy.

Riaditeľka a kolektív MŠ

• Rozlúčka s predškolákmi

• Dnes mali naši predškoláci počas doobedia rozlúčku s materskou školou.

Podpísali sľub predškoláka, v ktorom sľúbili, že sa budú poctivo a svedomito učiť do školy.

Od p. učiteliek dostali knihy s venovaním a zvončeky. Potom si s ostatnými spolužiakmi užili občerstvenie.

Prajeme budúcim prvákom veľa úspechov v škole.