• Oznam školskej jedálne

• S účinnosťou od 28.6. 2022 sa deťom MŠ bude vydávať jedlo podľa jedálneho lístka vytvoreného vedúcou školskej jedálne podľa Vyhlášky o zariadení školského stravovania a Materiálno – spotrebných noriem a receptúr pre školské stravovanie, ktoré nedovoľujú donášanie a prípravu stravy pre deti bez intolerancií.

Deti s intoleranciami musia doložiť doklady od odborného lekára a nie pediatra / tak ako to bolo doteraz/.

• Rozlúčka s predškolákmi

• V stredu počas doobedia pripravili p. učiteľky pre predškolákov rozlúčku.

Deti sa podpísali do listiny, v ktorej sľúbili, že sa budú poctivo učiť.

Občerstvili sa pripravenými dobrotami.

Na rozlúčku dostali deti krásne darčeky.

Prajeme budúcim prvákom veľa úspechov v základnej škole.

Za úhradu občerstvenia a darčekov ďakujeme obci a OZ.

• Výlet - Sokoliarstvo

• Deti sa pani učiteľkami zúčastnili výletu do Sokoliarstva Červený rybník v Lakšárskej Novej Vsi. Sokoliar Roman oboznámil deti so základmi sokoliarstva a predstavil im dravcov žijúcich na našom území.

Neskôr deti prešli lesným chodníkom, kde odpovedali na zadané otázky týkajúce sa lesa a dravcov. Za svoje odpovede obdržali diplom.

Deti si vyskúšali aj kŕmenie mláďatka jastraba.

Sokoliarka Monika predviedla deťom let dravcov.

Deti mali z výletu krásne zážitky.

Za úhradu vstupného a cesty autobusom ďakujeme Občianskemu združeniu pri MŠ Marianka.

• Červený kríž v materskej škole

• Členky Červeného kríža v Marianke p. Radačovská a p. Šimková prišli porozprávať deťom o dôležitosti vedieť poskytnúť prvú pomoc.

Deti si zároveň medzi sebou vyskúšali obväzovať si rúčky. Od členiek ČK dostali sladkú odmenu.

• Dodatočné info k výletu

• Prosíme rodičov detí, ktorým býva v autobuse nevoľno, dať deťom Kinedryl. A pribaliť do batoha aj na spiatočnú cestu.

• Štrajk

Protestné zhromaždenie

Dňa 15. 6. 2022 o 13,30 hod. sa uskutoční na Námestí SNP v Bratislave protestné zhromaždenie zamestnancov školstva, ktoré organizuje Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy SR.

Zamestnanci MŠ Marianka plne podporujú protestné zhromaždenie a vyjadrujú maximálnu podporu aspoň v tejto písomnej forme, avšak vzhľadom na naše deti a rodičov bude naša MŠ  v plnej prevádzke, vzhľadom aj na prebiehajúci kurz plávania.

Veríme, že rodičia oceňujú snahu kolektívu MŠ.

• Oznam školskej jedálne - posledná výzva

• Vedúca ŠJ žiada rodičov do zajtra 15. 6. 2022 vrátiť Návratky na stravu počas mesiaca júl.

Ak nebude Návratka doručená, dieťa bude automaticky odhlásené zo stravy.  Vzhľadom na nákup potravín na mesiac júl je táto informácia dôležitá a záväzná.

V prípade otázok kontaktujte p. vedúcu jedálne na mailovej adrese: jedalen@marianka.sk

Ďakujeme rodičom za spoluprácu.

Vedúca ŠJ a kolektív MŠ

• Školský výlet 17. 6. 2022

Oznamujeme Vám, že dňa 17. 6. 2022 sa deti z tried Lienok, Sovičiek a Včielok zúčastnia výletu do Lakšárskej Novej Vsi , kde sa zoznámia so životom dravcov a prácou sokoliarov.

Organizačné pokyny:

- deti musia prísť do materskej školy najneskôr o    7, 45 hod.

- obuť deťom pevnú obuv (tenisky), zbaliť do ruksaku fľašu s vodou a malú sladkosť alebo ovocie.

- dať deťom pokrývku hlavy.

Desiata je zabezpečená zo školskej jedálne.

Príchod do MŠ cca o 13,00 hod.

• Karneval

• Dnešný deň v našej materskej škole sa niesol vo veselej nálade. Ráno sme privítali princezné, motýľov, policajtov, superhrdinov a ďalšie krásne zamaskované detičky. Deti si užili deň v maskách, zatancovali si s pani učiteľkami a pánom učiteľom. Potešili sa sladkej odmene.