• Prerušenie prevádzky v MŠ počas leta

Oznamujeme Vám, že počas leta bude prerušená prevádzka v materskej škole od 31. 7. 2023 do 31 .8. 2023.

V júli bude prevádzka materskej školy v obmedzenom režime (čerpanie dovoleniek pedagogických zamestnacov), deti budú spájané do tried a spální.

Prosíme nahlásiť svoj záujem/ nezáujem o MŠ počas júla u pedagogických zamestnacov.

• Deň matiek - poďakovanie

• Milí rodičia! Chceme sa Vám poďakovať za účasť na besiedkach ku Dňu matiek. Zároveň ďakujeme deťom za ich vzornú prípravu, disciplínu a snahu. Ich výkony Vás dúfame potešili a spríjemnili Vám tento krásny sviatok.

Za účasť a sladkú odmenu pre deti ďakujeme p. starostke Zuzane Ivákovej.

• Pokyny - plávanie

• Milí rodičia Sovičiek a Včielok!

Pokyny na kurz plávania:

Termín konania: 31. 5., 2. 6., 7. 6., 9. 6., 14. 6. 2023 od 11,00 do 13,00 hod. (10 hodín).

Čo dieťa potrebuje: plavky, plaveckú čiapku, prezuvky gumenné, uterák, plavecké okuliare, vrecko na mokré veci, kto môže aj fén - dievčatá. Pitie, ovocie. Všetko zbaliť do batoha.

Bez plaveckej čiapky nemôže ísť dieťa do bazéna! Plavky a uteráky prosíme podpísať!

Peniaze za kurz (120 eur)  prosíme priniesť najneskôr do piatka 26. 5. 2023!

• Besiedka

Pripomíname Vám zajtrajšiu besiedku Sovičiek a Včielok o 16,00 hod. v spoločenskej sále.

Oblečenie prosíme priniesť najneskôr zajtra ráno.

Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa :)

• Prianie ku Dňu matiek

• Všetky kvety do rúk mamy,

skladám ako drahokamy.

Za jej lásku, plnú nehy,

za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť, starosť v hlave,

za dni šťastné, za dni hravé,

za rozprávky nad kolískou,

za to, že vždy stojí blízko.

Všetkým mamičkám prajeme krásny Deň matiek.

Deti a kolektív MŠ Marianka

• Oblečenie na besiedku - Sovičky, Včielky

Prosíme na besiedku ku Dňu matiek zabezpečiť oblečenie pre deti z tried Sovičiek a Včielok.

- dievčatá: biele tričko bez obrázkov s dlhým rukávom, biele pančušky bez vzoru

- chlapci - biele tričko/košeľa bez obrázkov s dlhým rukávom, tmavé nohavice/rifle, tmavé ponožky bez obrázkov.

Oblečenie prosíme zabaliť do tašky s menom.

Ďakujeme za spoluprácu.

• Besiedky ku Dňu matiek

• Milé mamičky!

Pozývame Vás na besiedky ku Dňu matiek.

ŽABKY 16. 5. 2023 o 16,00 hod. v triede Žabiek

LIENKY 19. 5. 2023 o 16,00 hod. v triede Lienok

SOVIČKY, VČIELKY 18. 5. 2023 O 16,00 v spoločenskej sále pri obecnom úrade

• Výlet

• Deti z tried Sovičiek a Včielok sa zúčastnili exkurzie do Starej ľudovej školy v Plaveckom Štvrtku.

Vyskúšali si výrobu nite z ovčej vlny, vyrobili si plstenú gulôčku. Skúsili ako sedeli deti v školských laviciach v minulosti. Písali husími pierkami a tušom, kriedou na bridlicové tabuľky, ktorých výroba bola v Marianke.

Deťom sa exkurzia veľmi páčila.

• Platba za fotografie

Prosíme Vás do piatka 5.5.2023 priniesť peniaze za fotografie (kolektív 2,50 eur, sada predškoláci 17,50 eur).

• Výlet

• Deti z tried Sovičiek a Včielok si užili zábavné predpoludnie v 3D Lande v Bratislave, prešli sa s pani učiteľkami po bratislavskom Starom meste.

• Prosba

• Milí rodičia, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc.

Vypadli mi dve pomocné sily (sú na dlhodobej PN).

Hľadám výpomoc do školskej jedálne.

V prípade, že by ste vedeli o niekom, prosím dajte mi vedieť,

Ďakujem veľni pekne, vedúca školskej jedálne